Domov >> Teplo >> Kto je tu lúzer?

Kto je tu lúzer?

Minulý rok boli zo strany Ministra hospodárstva časti manažérov systémov CZT uštedrené doslovné nadávky, obvinenia a vyhrážky typu MH manažment (bývalý Fond národného majetku) preberie spoločnosti ako dodávateľ poslednej inštancie… síce teplo nemôže a ani nemá dodávateľa poslednej inštancie, ale médiá to znesú…

MH manažment nemá ani licenciu na podnikanie v tepelnej energetike a samozrejme, ani nakúpený plyn, ale… médiá to znesú…, lebo vraj manažéri systémov CZT nie sú zodpovední manažéri. Ale ak si porovnáme ako sa spoločnosti v CZT vyrovnali so šialeným nárastom cien plynu a elektriny a ako sa s nárastom vyrovnali štátne rozpočtové a príspevkové organizácie a podobne, tak si dovolím povedať, že ak by ministerstvo nesedelo v podnájme SPP, a.s., ale vo vlastnej budove, tak by bolo tiež poberateľom dotácie, resp. by im SPP v „akcii“ muselo dodať o lacnejší plyn.

Práve spoločnosti CZT však dokázali rovnomernejšie rozložiť a utlmiť ceny v čase a v svojom portfóliu eliminovali maximálne nárasty cien a tým ochránili svojich spotrebiteľov.

Ako dopadli tí, ktorí podľahli niekoľkoročnej propagande o odpájaní sa od CZT, ktoré bolo legislatívne spečatené v júni minulého roka? Katastrofálne! 100 a viac %-né zvýšenie cien nie je vôbec výnimočné. A čo na to minister? Pre týchto svojich vyvolených vytvoril nový segment, segment vyvolených. Vyvolení sa dobrovoľne odpojili od CZT. Síce sa dobrovoľne po mediálnej masáži vymanili z regulovaného prostredia a prešli do neregulovaného, poškodili všetkých spotrebiteľov tepla v CZT a teraz, keď im to nevyhovuje, tak tomuto vyvolenému segmentu ministerstvo zabezpečí, že im plyn dodá štátna akciovka za nižšie ceny. Samozrejme, opäť na úkor všetkých ostatných.

Manažérom spoločností by mala byť zo strany Ministra hospodárstva udelená pochvala za vzornú starostlivosť o svojho spotrebiteľa a nie nadávky typu lúzer.

 

©oenergetike.sk

Minulý rok boli zo strany Ministra hospodárstva časti manažérov systémov CZT uštedrené doslovné nadávky, obvinenia a vyhrážky typu MH manažment (bývalý Fond národného majetku) preberie spoločnosti ako dodávateľ poslednej inštancie... síce teplo nemôže a ani nemá dodávateľa poslednej inštancie, ale médiá to znesú... MH manažment nemá ani licenciu na podnikanie v tepelnej energetike a samozrejme, ani nakúpený plyn, ale... médiá to znesú..., lebo vraj manažéri systémov CZT nie sú zodpovední manažéri. Ale ak si porovnáme ako sa spoločnosti v CZT vyrovnali so šialeným nárastom cien plynu a elektriny a ako sa s nárastom vyrovnali štátne rozpočtové a príspevkové organizácie a podobne, tak si dovolím povedať, že ak by ministerstvo nesedelo…
Hodnotenie článku
Kto je tu lúzer?
User Rating: Buď prvým !

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*