Domov >> Plyn >> Integrovaný trh so zemným plynom – ilúzia alebo skutočnosť?
plynové zásobníky

Integrovaný trh so zemným plynom – ilúzia alebo skutočnosť?

Ambiciózny cieľ Európskej komisie vytvoriť do konca roku 2014 jednotný vnútorný európsky trh s energiami s harmonizovanými regulačnými pravidlami, sa ukázal byť ilúziou. Naopak, európsky energetický trh fragmentovaný do národných trhov, v ktorých existujú regulačné ostrovy, je stále skutočnosťou. Napriek tomu, ak má byť Európska únia spoľahlivo zásobovaná energiami za optimálne ceny, tak budovanie funkčného, liberalizovaného a konkurencieschopného trhu nemá alternatívu.

Konferencia s medzinárodným zastúpením

Slovenský plynárenský a naftový zväz organizuje dňa 11. marca 2015 medzinárodnú konferenciu s názvom „Integrovaný trh so zemným plynom – ilúzia alebo skutočnosť?“

Konferencia sa uskutoční v Bratislave, v hoteli Austria Trend Hotel Bratislava. Hotel je lokalizovaný v centre mesta, oproti palácu prezidenta SR.

Konferencia bude mať aj zahraničné zastúpenie, postupne sa so svojimi príspevkami podelia renomovaní odborníci z Poľska, Maďarska, Rakúska, Českej republiky a samozrejme aj zo Slovenskej republiky. V rámci odbornej diskusie sa budete mať šancu stretnúť so zástupcami Ministerstva hospodárstva SR, s poslancami Národnej rady SR, so zástupcami Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, energetickými analytikmi a v neposlednom rade i s obchodníkmi s energiami a operátormi distribučných sietí.

Program konferencie ako i prihlášku si stiahnete kliknutím tu:

Medzinárodná konferencia Integrovaný trh so zemným plynom?

PLYN

© oenergetike.sk

mbiciózny cieľ Európskej komisie vytvoriť do konca roku 2014 jednotný vnútorný európsky trh s energiami s harmonizovanými regulačnými pravidlami, sa ukázal byť ilúziou. Naopak, európsky energetický trh fragmentovaný do národných trhov, v ktorých existujú regulačné ostrovy, je stále skutočnosťou. Napriek tomu, ak má byť Európska únia spoľahlivo zásobovaná energiami za optimálne ceny, tak budovanie funkčného, liberalizovaného a konkurencieschopného trhu nemá alternatívu. Konferencia s medzinárodným zastúpením Slovenský plynárenský a naftový zväz organizuje dňa 11. marca 2015 medzinárodnú konferenciu s názvom "Integrovaný trh so zemným plynom - ilúzia alebo skutočnosť?" Konferencia sa uskutoční v Bratislave, v hoteli Austria Trend Hotel Bratislava. Hotel je lokalizovaný…
Hodnotenie článku
User Rating: 4.73 ( 4 votes)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*