Domov >> OZE >> Energetická mapa Slovenska na podporu OZE
Energetická mapa Slovenska na podporu OZE

Energetická mapa Slovenska na podporu OZE

šéfredaktor
Dostupnosť energií z vlastných zdrojov je stále aktuálna. Nie je jedno, či aj energiu, ktorú dnes dokážeme vyrábať doma, budeme dovážať, alebo ju budeme vyrábať doma z vlastných zdrojov. Vždy je dôležité, či peniaze za energiu budú točiť ekonomiku doma na Slovensku, alebo mimo Slovenska. Energetickú mapu Slovenska treba rozširovať.

Domáce zdroje energií  plnia hlavne požiadavku bezpečnosti dodávok energie a následne požiadavky ekologické a sociálno-ekonomické.

Je dôležité, koľko peňazí do slovenskej ekonomiky z energetiky príde, a koľko z nej odíde. Dnes peniaze za energie Slovensko opúšťajú. Akým spôsobom dokážeme peniaze za energie udržať doma a poukázať na príklady je jedným z cieľov tejto internetovej  stránky.

Energetická mapa REPOWERMAP

Energetický portál oEnergetike.sk sa zapojil do iniciatívy na podporu obnoviteľných zdrojov a zvyšovania energetickej efektívnosti REPOWERMAP. Hlavným prostriedkom na šírenie tejto iniciatívy je interaktívna online ekologická mapa zobrazujúca komplexné informácie, ako napríklad inštalácie využívajúce OZE, energeticky efektívne budovy, inštalačné alebo plánovacie spoločnosti, poradenské centrá, podujatia a podobne.

V podstate sa jedná o wikipédiu pre obnoviteľné zdroje a energetickú efektívnosť, s pomocou ktorej si vie každý, kto chce prejsť na zelenú energiu a/alebo znížiť spotrebu energie, nájsť vo svojom okolí čo najviac súvisiacich informácií, referencie, kontakty na výrobcov, príklady z praxe a iné informácie.

Táto energetická eko mapa vznikla v rámci neziskovej iniciatívy repowermap.org, ktorá je financovaná Európskou úniou a podporovaná širokou sieťou organizácií, regionálnych a lokálnych autorít a inými aktérmi pôsobiacimi v oblasti energetiky. Mapa je administrovaná v Lichtenštajsku.

Hlavnou myšlienkou tejto iniciatívy je povzbudiť ľudí, aby sa nechali inšpirovať týmito príkladmi a zároveň, aby si takýmto spôsobom uľahčili výmenu informácií s miestnymi firmami, ktoré pôsobia aktívne v oblasti energetiky.

Nachádza sa vo vašom okolí systém využívajúci obnoviteľný zdroj energie? Viete o solárnych paneloch alebo tepelných čerpadlách vo vašom okolí, no nevidíte ju zaznačenú dole na energetickej mape? Pokojne to zaznačte do tejto interaktívnej mapy a rozšírte jej obsah.

OZE

© oenergetike.sk

ostupnosť energií z vlastných zdrojov je stále aktuálna. Nie je jedno, či aj energiu, ktorú dnes dokážeme vyrábať doma, budeme dovážať, alebo ju budeme vyrábať doma z vlastných zdrojov. Vždy je dôležité, či peniaze za energiu budú točiť ekonomiku doma na Slovensku, alebo mimo Slovenska. Energetickú mapu Slovenska treba rozširovať. Domáce zdroje energií  plnia hlavne požiadavku bezpečnosti dodávok energie a následne požiadavky ekologické a sociálno-ekonomické. Je dôležité, koľko peňazí do slovenskej ekonomiky z energetiky príde, a koľko z nej odíde. Dnes peniaze za energie Slovensko opúšťajú. Akým spôsobom dokážeme peniaze za energie udržať doma a poukázať na príklady je jedným z cieľov…
Hodnotenie článku
User Rating: 4.85 ( 1 votes)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*